Tipy na merino body oblečení

Merino vlna je mimořádně vhodná na body oblečení, tedy takové, které je v přímém kontaktu s tělem. Pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladných oblastech, proto je o hodně jemnější než tradiční vlna.

Praktická je také antibakteriální vlastnost merino prádla, což ho předurčuje i k nošení při náročných turistických akcích, protože vydrží déle bez praní. V nouzi postačí vyvětrání nebo přemáchnutí ve studené vodě. Dáme vám několik tipů na merino body oblečení:

  • dámské thermo triko extreme Brubeck merino s dlouhým rukávem, v akci 730 Kč
  • dámské a pánské thermo kalhoty, v akci 606 Kč
  • trička s krátkým rukávem, okolo 400 Kč, s dlouhým rukávem 467 Kč
  • spodní prádlo pro ženy i muže – kalhotky či boxerky, okolo 200 Kč

Na trhu jsou i kojenecká body, vyrobená z jedinečné merino vlny novozélandských ovcí.

Merino vlna versus syntetika

Merino vlna umí absorbovat a uvolňovat vlhkost, hřát nebo naopak chladit tělo, a tím regulovat teplotu. Proto je vlněné oblečení prodyšné a udržuje teplo vždy „tak akorát“.

Oproti tomu syntetická vlákna toto nedokážou, nemohou tzv. „dýchat“, protože mají jednodušší strukturu a pohyb vlhkosti umožňují pouze jednosměrně. Když se na oblečení z umělých vláken usadí vlhkost zvnějšku, nepříjemně ochlazuje.

Z těchto důvodů a díky mnoha dalším pozitivním vlastnostem merino vlna v poslední době získává nesmírnou popularitu a vytlačuje umělá vlákna. Thermo kalhoty, mikiny, prádlo či ponožky z merino vlny jsou nejen módní, ale i doporučované sportovními lékaři. A řada lidí si užívá komfortu tohoto oblečení každodenně.