Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Tipy na merino body oblečení

Tipy na merino body oblečení

Merino vlna je mimořádně vhodná na body oblečení, tedy takové, které je v přímém kontaktu s tělem. Pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladných oblastech, proto je o hodně jemnější než tradiční vlna.

Praktická je také antibakteriální vlastnost merino prádla, což ho předurčuje i k nošení při náročných turistických akcích, protože vydrží déle bez praní. V nouzi postačí vyvětrání nebo přemáchnutí ve studené vodě. Dáme vám několik tipů na merino body oblečení:

  • dámské thermo triko extreme Brubeck merino s dlouhým rukávem, v akci 730 Kč
  • dámské a pánské thermo kalhoty, v akci 606 Kč
  • trička s krátkým rukávem, okolo 400 Kč, s dlouhým rukávem 467 Kč
  • spodní prádlo pro ženy i muže – kalhotky či boxerky, okolo 200 Kč

Na trhu jsou i kojenecká body, vyrobená z jedinečné merino vlny novozélandských ovcí.

Merino vlna versus syntetika

Merino vlna umí absorbovat a uvolňovat vlhkost, hřát nebo naopak chladit tělo, a tím regulovat teplotu. Proto je vlněné oblečení prodyšné a udržuje teplo vždy „tak akorát“.

Oproti tomu syntetická vlákna toto nedokážou, nemohou tzv. „dýchat“, protože mají jednodušší strukturu a pohyb vlhkosti umožňují pouze jednosměrně. Když se na oblečení z umělých vláken usadí vlhkost zvnějšku, nepříjemně ochlazuje.

Z těchto důvodů a díky mnoha dalším pozitivním vlastnostem merino vlna v poslední době získává nesmírnou popularitu a vytlačuje umělá vlákna. Thermo kalhoty, mikiny, prádlo či ponožky z merino vlny jsou nejen módní, ale i doporučované sportovními lékaři. A řada lidí si užívá komfortu tohoto oblečení každodenně.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 8. 10. 2015


Další novinky

Merino pro miminka

Úžasné vlastnosti merino vlny se stále častěji využívají i v oblečení pro miminka a batolata. K dispozici jsou body, overaly, trička a mnoho dalšího.

3. 8. 2016

Vyzkoušejte merino boxerky

Boxerky a další spodní prádlo z merino vlny je mimořádně vhodné pro přímý kontakt s tělem. Oproti syntetice vyniká merino vlna prodyšností a dobrou regulací tepla z obou stran. 

25. 7. 2016

Merino je merino! I v létě na hory

Merino oblečení je ideální také pro letní sportovní aktivity. Zatímco v zimě svého uživatele zahřívá, v létě ho naopak chladí a ochraňuje před přehřátím či průnikem UV záření. Hodí se pro dospělé i dětské sportovce.

15. 6. 2016

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

všechny novinky