Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Merino ovce nám dávají unikátní vlnu na funkční oblečení

Merino ovce nám dávají unikátní vlnu na funkční oblečení

Jemná, izolující a prodyšná – taková je vlna z ovcí Merino, původem ze Španělska. Dnes jich žije nejvíce na území Austrálie, ale nejkvalitnější merino vlna pochází z Nového Zélandu, kde jsou tvrdší klimatické podmínky.

Každá Merino ovce vyprodukuje ročně 3 až 18 kg vlny s výtěžností okolo 50 % čistého vlákna, ze kterého se pak vyrábí jedinečné sportovní oblečení do chladného počasí.

Dá se říci, že merino vlna funguje jako přírodní termostat. Má speciální strukturu vlákna a díky tomu udržuje stálou teplotu těla, i když je navlhlá. Oblečení z ní pojme vlhkost až do třetiny své váhy, přesto není na dotyk mokré. Je rovněž antibakteriální, takže vydrží déle bez vyprání, což je praktické při náročnějších outdoorových aktivitách.

Merino vlna – ideální pro termo oblečení

Thermo kalhoty, mikiny, prádlo a ponožky – to je nejvíce žádané oblečení z merino vlny, módní a zároveň doporučované lékaři pro sportovní aktivity i každodenní používání. 

Merino vlna v poslední době výrazně vede před umělými vlákny. V zimním období zahřívá a chrání před prochladnutím, v létě naopak chladí a je prevencí přehřátí. Zabraňuje i průniku UV záření a hodí se pro dospělé i děti.

Ovečky z Nového Zélandu, nositelky merino vlny, tak vykonávají záslužnou činnost pro spotřebitele z celého světa. Vyzkoušejte tento materiál také, ať už při sportu, v přírodě, na horách nebo k běžnému nošení. 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 14. 10. 2015


Další novinky

Merino pro miminka

Úžasné vlastnosti merino vlny se stále častěji využívají i v oblečení pro miminka a batolata. K dispozici jsou body, overaly, trička a mnoho dalšího.

3. 8. 2016

Vyzkoušejte merino boxerky

Boxerky a další spodní prádlo z merino vlny je mimořádně vhodné pro přímý kontakt s tělem. Oproti syntetice vyniká merino vlna prodyšností a dobrou regulací tepla z obou stran. 

25. 7. 2016

Merino je merino! I v létě na hory

Merino oblečení je ideální také pro letní sportovní aktivity. Zatímco v zimě svého uživatele zahřívá, v létě ho naopak chladí a ochraňuje před přehřátím či průnikem UV záření. Hodí se pro dospělé i dětské sportovce.

15. 6. 2016

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

všechny novinky