Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Běžecké merino oblečení

Běžecké merino oblečení

Oblečení z vlny merino je příjemně hřejivé a antibakteriální, a pro tyto vlastnosti se stalo hitem také mezi běžci a běžkyněmi.

Každý sportovec ví, že ve vybraném oblečení nesmí být chladno, ale ani horko. V úvahu musí brát proměnlivé počasí, sluneční záření i rychlost pohybu. Dnes už se naštěstí vyrábí mnoho speciálních oděvů první i druhé vrstvy, které zajistí potřebnou ochranu ve všech podmínkách. Jako materiál je s úspěchem využívána právě vlna merino.

Stále v suchu a teple

Spodní prádlo merino dobře přiléhá a odvádí vlhkost pryč od těla. Thermo mikiny a kalhoty z této vlny jsou odolné proti větru a nepropouštějí vlhkost, naopak díky systému membrán umožňují odpařování potu. „Dlouho jsem hledal druhou vrstvu v takové kvalitě a hlavně tenkosti,“ doporučuje mikinu Brubeck s dlouhým zipem v recenzi pan Jiří.

Běžci si pochvalují také merino ponožky, které nestudí, ani když v zimě proběhnou kaluží. 

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 4. 2014


Další novinky

Merino pro miminka

Úžasné vlastnosti merino vlny se stále častěji využívají i v oblečení pro miminka a batolata. K dispozici jsou body, overaly, trička a mnoho dalšího.

3. 8. 2016

Vyzkoušejte merino boxerky

Boxerky a další spodní prádlo z merino vlny je mimořádně vhodné pro přímý kontakt s tělem. Oproti syntetice vyniká merino vlna prodyšností a dobrou regulací tepla z obou stran. 

25. 7. 2016

Merino je merino! I v létě na hory

Merino oblečení je ideální také pro letní sportovní aktivity. Zatímco v zimě svého uživatele zahřívá, v létě ho naopak chladí a ochraňuje před přehřátím či průnikem UV záření. Hodí se pro dospělé i dětské sportovce.

15. 6. 2016

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

všechny novinky