Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Běžecké merino oblečení

Běžecké merino oblečení

Oblečení z vlny merino je příjemně hřejivé a antibakteriální, a pro tyto vlastnosti se stalo hitem také mezi běžci a běžkyněmi.

Každý sportovec ví, že ve vybraném oblečení nesmí být chladno, ale ani horko. V úvahu musí brát proměnlivé počasí, sluneční záření i rychlost pohybu. Dnes už se naštěstí vyrábí mnoho speciálních oděvů první i druhé vrstvy, které zajistí potřebnou ochranu ve všech podmínkách. Jako materiál je s úspěchem využívána právě vlna merino.

Stále v suchu a teple

Spodní prádlo merino dobře přiléhá a odvádí vlhkost pryč od těla. Thermo mikiny a kalhoty z této vlny jsou odolné proti větru a nepropouštějí vlhkost, naopak díky systému membrán umožňují odpařování potu. „Dlouho jsem hledal druhou vrstvu v takové kvalitě a hlavně tenkosti,“ doporučuje mikinu Brubeck s dlouhým zipem v recenzi pan Jiří.

Běžci si pochvalují také merino ponožky, které nestudí, ani když v zimě proběhnou kaluží. 

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 4. 2014


Další novinky

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

Čas na termoprádlo Merino

Termoprádlo z vlny Merino má mnoho předností. Nejenže je módní, ale také zdravé, proto ho doporučují lékaři z celého světa pro sportovní aktivity i na všední dny.

5. 2. 2016

Merino ovce nám dávají unikátní vlnu na funkční oblečení

Jemná, izolující a prodyšná – taková je vlna z ovcí Merino, původem ze Španělska. Dnes jich žije nejvíce na území Austrálie, ale nejkvalitnější merino vlna pochází z Nového Zélandu, kde jsou tvrdší klimatické podmínky.

14. 10. 2015

Tipy na merino body oblečení

Merino vlna je mimořádně vhodná na body oblečení, tedy takové, které je v přímém kontaktu s tělem. Pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladných oblastech, proto je o hodně jemnější než tradiční vlna.

8. 10. 2015

všechny novinky