Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Merino ponožky pro nordic walking

Merino ponožky pro nordic walking

U ponožek pro nordic walking je podle odborníků důležitá zejména jejich výška a tloušťka. Mají přesahovat okraj boty, perfektně sedět na noze a předcházet puchýřům a odřeninám. 

Základním materiálem, používaným při výrobě sportovních ponožek, je stále bavlna nebo vlna. Při dlouhých trasách a v náročnějším terénu dostávají nohy velmi zabrat, a nejen výběr kvalitních bot, ale i ponožek je opravdovou nutností.

Thermo ponožky inSPORTline splňují nároky všech druhů sportů včetně nordic walking. Jsou vyrobeny z merino vlny, polypropylenu s antibakteriálními ionty stříbra a elastanu siltex. Mají speciální zóny proti otlakům, odvětrávací kanálky, zesílenou patu i špici a dokonale se vytvarují podle nohy. 

Výrobky z merino vlny novozélandských ovcí jsou pro své unikátní vlastnosti mezi spotřebiteli stále více žádané. Dá se do nich obléct od hlavy až k patě, ale můžete si je nejdříve otestovat právě na ponožkách.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 24. 3. 2014


Další novinky

Merino pro miminka

Úžasné vlastnosti merino vlny se stále častěji využívají i v oblečení pro miminka a batolata. K dispozici jsou body, overaly, trička a mnoho dalšího.

3. 8. 2016

Vyzkoušejte merino boxerky

Boxerky a další spodní prádlo z merino vlny je mimořádně vhodné pro přímý kontakt s tělem. Oproti syntetice vyniká merino vlna prodyšností a dobrou regulací tepla z obou stran. 

25. 7. 2016

Merino je merino! I v létě na hory

Merino oblečení je ideální také pro letní sportovní aktivity. Zatímco v zimě svého uživatele zahřívá, v létě ho naopak chladí a ochraňuje před přehřátím či průnikem UV záření. Hodí se pro dospělé i dětské sportovce.

15. 6. 2016

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

všechny novinky