Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Merino ponožky pro nordic walking

Merino ponožky pro nordic walking

U ponožek pro nordic walking je podle odborníků důležitá zejména jejich výška a tloušťka. Mají přesahovat okraj boty, perfektně sedět na noze a předcházet puchýřům a odřeninám. 

Základním materiálem, používaným při výrobě sportovních ponožek, je stále bavlna nebo vlna. Při dlouhých trasách a v náročnějším terénu dostávají nohy velmi zabrat, a nejen výběr kvalitních bot, ale i ponožek je opravdovou nutností.

Thermo ponožky inSPORTline splňují nároky všech druhů sportů včetně nordic walking. Jsou vyrobeny z merino vlny, polypropylenu s antibakteriálními ionty stříbra a elastanu siltex. Mají speciální zóny proti otlakům, odvětrávací kanálky, zesílenou patu i špici a dokonale se vytvarují podle nohy. 

Výrobky z merino vlny novozélandských ovcí jsou pro své unikátní vlastnosti mezi spotřebiteli stále více žádané. Dá se do nich obléct od hlavy až k patě, ale můžete si je nejdříve otestovat právě na ponožkách.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 24. 3. 2014


Další novinky

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

Čas na termoprádlo Merino

Termoprádlo z vlny Merino má mnoho předností. Nejenže je módní, ale také zdravé, proto ho doporučují lékaři z celého světa pro sportovní aktivity i na všední dny.

5. 2. 2016

Merino ovce nám dávají unikátní vlnu na funkční oblečení

Jemná, izolující a prodyšná – taková je vlna z ovcí Merino, původem ze Španělska. Dnes jich žije nejvíce na území Austrálie, ale nejkvalitnější merino vlna pochází z Nového Zélandu, kde jsou tvrdší klimatické podmínky.

14. 10. 2015

Tipy na merino body oblečení

Merino vlna je mimořádně vhodná na body oblečení, tedy takové, které je v přímém kontaktu s tělem. Pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladných oblastech, proto je o hodně jemnější než tradiční vlna.

8. 10. 2015

všechny novinky