Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Mikina z merina

Mikina z merina

Na lyže, brusle, severskou chůzi anebo jen tak pro pocit tepla v sychravém dni je ideálním oblečením druhé vrstvy thermo mikina z vlny merino.

Tento praktický kousek oceňují i nároční sportovci, protože tkanina z merino vlny má nedostižné izolační vlastnosti. Dokáže vytvářet teplo přesně podle potřeby, účinně odpařuje pot, je jemná a neškrábe.

Mikiny mají štíhlou siluetu přizpůsobenou mužskému či ženskému tělu a skládají se ze 42 % vlny merino, 55 % polyamidu a 3 % elastanu. Díky spojení vlny a umělých materiálů jsou pružnější, trvanlivější a všestrannější.

Mikinami z merina se proto vybavují i členové horské služby, policisté, myslivci či rybáři – všichni, kteří jsou při své práci vystaveni chladnému počasí. Také skalní cyklisté, trénující v každých podmínkách, vyrážejí v dnešní době už jen s kvalitním funkčním oblečením. Po okouzlení syntetikou se mnozí z nich začali přiklánět právě k modernímu vlněnému oblečení.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 20. 2. 2014


Další novinky

Merino pro miminka

Úžasné vlastnosti merino vlny se stále častěji využívají i v oblečení pro miminka a batolata. K dispozici jsou body, overaly, trička a mnoho dalšího.

3. 8. 2016

Vyzkoušejte merino boxerky

Boxerky a další spodní prádlo z merino vlny je mimořádně vhodné pro přímý kontakt s tělem. Oproti syntetice vyniká merino vlna prodyšností a dobrou regulací tepla z obou stran. 

25. 7. 2016

Merino je merino! I v létě na hory

Merino oblečení je ideální také pro letní sportovní aktivity. Zatímco v zimě svého uživatele zahřívá, v létě ho naopak chladí a ochraňuje před přehřátím či průnikem UV záření. Hodí se pro dospělé i dětské sportovce.

15. 6. 2016

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

všechny novinky