Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Mikina z merina

Mikina z merina

Na lyže, brusle, severskou chůzi anebo jen tak pro pocit tepla v sychravém dni je ideálním oblečením druhé vrstvy thermo mikina z vlny merino.

Tento praktický kousek oceňují i nároční sportovci, protože tkanina z merino vlny má nedostižné izolační vlastnosti. Dokáže vytvářet teplo přesně podle potřeby, účinně odpařuje pot, je jemná a neškrábe.

Mikiny mají štíhlou siluetu přizpůsobenou mužskému či ženskému tělu a skládají se ze 42 % vlny merino, 55 % polyamidu a 3 % elastanu. Díky spojení vlny a umělých materiálů jsou pružnější, trvanlivější a všestrannější.

Mikinami z merina se proto vybavují i členové horské služby, policisté, myslivci či rybáři – všichni, kteří jsou při své práci vystaveni chladnému počasí. Také skalní cyklisté, trénující v každých podmínkách, vyrážejí v dnešní době už jen s kvalitním funkčním oblečením. Po okouzlení syntetikou se mnozí z nich začali přiklánět právě k modernímu vlněnému oblečení.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 20. 2. 2014


Další novinky

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

Čas na termoprádlo Merino

Termoprádlo z vlny Merino má mnoho předností. Nejenže je módní, ale také zdravé, proto ho doporučují lékaři z celého světa pro sportovní aktivity i na všední dny.

5. 2. 2016

Merino ovce nám dávají unikátní vlnu na funkční oblečení

Jemná, izolující a prodyšná – taková je vlna z ovcí Merino, původem ze Španělska. Dnes jich žije nejvíce na území Austrálie, ale nejkvalitnější merino vlna pochází z Nového Zélandu, kde jsou tvrdší klimatické podmínky.

14. 10. 2015

Tipy na merino body oblečení

Merino vlna je mimořádně vhodná na body oblečení, tedy takové, které je v přímém kontaktu s tělem. Pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladných oblastech, proto je o hodně jemnější než tradiční vlna.

8. 10. 2015

všechny novinky