Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Merino vlna je ideální jako termo oblečení

Merino vlna je ideální jako termo oblečení

Unikátní materiál z novozélandské ovčí vlny je jedinečným sportovním oblečením do chladného počasí.

I když novozélandské... původně se ovce merino vyšlechtila ve Španělsku před více než 300 lety. A jelikož pochází z horských ovcí, tak se musela přizpůsobit chladnému počasí.

Ve srovnání s běžnou ovčí vlnou má výborné izolační schopnosti, je prodyšná a nekouše.

Proč používat merino oblečení v chladném počasí?

S nadsázkou se dá říct, že merino vlna funguje jako přírodní termostat. Díky speciální struktuře vlákna efektivně udrží vaši stálou teplotu. A funguje, i když je navlhlá!

Navíc merino vlna je voděodpudivá a kapky deště po ní stékají. Jen tomu musíte trochu pomoct a prát merino v prostředku na vlnu.

Takže jako termo oblečení je merino ideální!

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 3. 2013


Další novinky

Merino pro miminka

Úžasné vlastnosti merino vlny se stále častěji využívají i v oblečení pro miminka a batolata. K dispozici jsou body, overaly, trička a mnoho dalšího.

3. 8. 2016

Vyzkoušejte merino boxerky

Boxerky a další spodní prádlo z merino vlny je mimořádně vhodné pro přímý kontakt s tělem. Oproti syntetice vyniká merino vlna prodyšností a dobrou regulací tepla z obou stran. 

25. 7. 2016

Merino je merino! I v létě na hory

Merino oblečení je ideální také pro letní sportovní aktivity. Zatímco v zimě svého uživatele zahřívá, v létě ho naopak chladí a ochraňuje před přehřátím či průnikem UV záření. Hodí se pro dospělé i dětské sportovce.

15. 6. 2016

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

všechny novinky