Průvodce výběrem
merino oblečení


Merino oblečení  >  Merino vlna je ideální jako termo oblečení

Merino vlna je ideální jako termo oblečení

Unikátní materiál z novozélandské ovčí vlny je jedinečným sportovním oblečením do chladného počasí.

I když novozélandské... původně se ovce merino vyšlechtila ve Španělsku před více než 300 lety. A jelikož pochází z horských ovcí, tak se musela přizpůsobit chladnému počasí.

Ve srovnání s běžnou ovčí vlnou má výborné izolační schopnosti, je prodyšná a nekouše.

Proč používat merino oblečení v chladném počasí?

S nadsázkou se dá říct, že merino vlna funguje jako přírodní termostat. Díky speciální struktuře vlákna efektivně udrží vaši stálou teplotu. A funguje, i když je navlhlá!

Navíc merino vlna je voděodpudivá a kapky deště po ní stékají. Jen tomu musíte trochu pomoct a prát merino v prostředku na vlnu.

Takže jako termo oblečení je merino ideální!

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 3. 2013


Další novinky

Merino, nebo syntetika?

Merino oblečení má přirozené antibakteriální účinky, proto se v něm budete cítit dobře déle než v oblečení ze syntetiky. Ovšem merino také déle schne, s čímž je třeba počítat.

18. 5. 2016

Čas na termoprádlo Merino

Termoprádlo z vlny Merino má mnoho předností. Nejenže je módní, ale také zdravé, proto ho doporučují lékaři z celého světa pro sportovní aktivity i na všední dny.

5. 2. 2016

Merino ovce nám dávají unikátní vlnu na funkční oblečení

Jemná, izolující a prodyšná – taková je vlna z ovcí Merino, původem ze Španělska. Dnes jich žije nejvíce na území Austrálie, ale nejkvalitnější merino vlna pochází z Nového Zélandu, kde jsou tvrdší klimatické podmínky.

14. 10. 2015

Tipy na merino body oblečení

Merino vlna je mimořádně vhodná na body oblečení, tedy takové, které je v přímém kontaktu s tělem. Pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladných oblastech, proto je o hodně jemnější než tradiční vlna.

8. 10. 2015

všechny novinky